Serwis klimatyzacji samochodowej

Serwis Klimatyzacji

Chłodne, zapraszające wnętrze własnego samochodu w upał to już od dawna nie luksus, a standard w wyposażeniu pojazdów. Jednak układ klimatyzacji, który odpowiada za ten efekt, będzie działał prawidłowo tylko przy odpowiednim serwisowaniu. Wśród szerokiego wachlarza usług dostępnych w GEMMAOLEJE oferujemy także szczegółowy serwis klimatyzacji samochodowej wraz ze wszystkimi niezbędnymi naprawami oraz czyszczeniem.

Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji samochodowej – robimy to najlepiej!

Dzięki prawidłowemu użytkowaniu klimatyzacji oraz jej regularnym przeglądom kierowcy mogą cieszyć się niezakłóconym działaniem tego ważnego układu. Zdarza się jednak, że klimatyzacja ulega awarii lub staje się zagrożeniem dla zdrowia użytkowników pojazdu ze względu na rozwijające się w niej patogeny. Na szczęście rozwiązań w takiej sytuacji nie trzeba szukać zbyt daleko – wystarczy zwrócić się po nie do naszego serwisu!

Doświadczeni serwisanci GEMMAOLEJE przeprowadzą odpowiednią diagnostykę, która pozwoli zidentyfikować potencjalne problemy oraz wykryć przyczynę ich powstawania. Sprawdzona zostanie szczelność całego systemu, aby zapobiec wyciekom czynnika chłodzącego. Jeśli wykryte zostaną wycieki, podjęte zostaną odpowiednie działania naprawcze.

Jeżeli poziom czynnika chłodzącego okaże się niewystarczający, serwisant uzupełni go odpowiednią ilością. Dzięki temu chłodzenie powietrza w samochodzie wróci do wcześniejszej efektywności. Kolejnym istotnym etapem serwisu jest także smarowanie układu, w tym sprężarki klimatyzacji. Umożliwia to płynne działanie całości oraz zapobiega kolejnym awariom.

Czyszczenie klimatyzacji gwarancją jej sprawności

Czyszczenie, nazywane także popularnie odgrzybianiem klimatyzacji, to kolejny niezbędny element serwisu. Czynności te należy wykonać co najmniej raz na rok, by mieć pewność, że klimatyzacja samochodowa nie będzie miała negatywnego wpływu na układ oddechowy kierowcy czy pasażerów. 

Jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie jednak serwis klimatyzacji samochodowej dwa razy do roku, w okresie wiosny i jesieni. Z naszego doświadczenia wynika, że takie postępowanie zapewnia najlepsze rezultaty, przyczyniając się do optymalnego funkcjonowania klimatyzacji.

System klimatyzacji szybko staje się siedliskiem grzybów, pleśni i bakterii, które rozwijają się w wilgotnym środowisku. Właśnie te mikroorganizmy odpowiedzialne są za charakterystyczny, nieprzyjemny zapach, z którym mamy do czynienia w nieprawidłowo utrzymanym samochodzie. Znacznie większym zagrożeniem jest jednak fakt, że powstanie takiego zapachu oznacza, iż jakość powietrza wewnątrz samochodu uległa pogorszeniu. 

Co więcej, z czasem wewnętrzne elementy systemu klimatyzacji mogą się zablokować pod wpływem nagromadzonych zanieczyszczeń, takich jak kurz, liście czy pyłki. To prowadzi do obniżenia wydajności chłodzenia, ponieważ ogranicza przepływ powietrza i wymianę ciepła. By nieoczekiwana naprawa klimatyzacji samochodowej nie była konieczna, oferujemy jej regularne czyszczenie za pomocą bezpiecznych dla zdrowia środków.

Klimatyzacja samochodowa, która działa bez zarzutu

Stopień, w jakim zużyte są elementy układu klimatyzacji, zależy od wielu różnorodnych czynników. Niekiedy kierowcy decydują się na korzystanie z klimatyzowania samochodu jedynie w miesiącach letnich, zimą włączając ją tylko okazjonalnie. Podpowiadamy – nie tędy droga! Właściwie utrzymana klimatyzacja to taka, która pozostaje w użyciu przez cały rok, a nad jej bezpieczeństwem i sprawnością czuwa renomowany serwis.

Wiemy jednak, że priorytetem w użytkowaniu samochodu na co dzień staje się przede wszystkim wygoda. W natłoku codziennych spraw i obowiązków niełatwo pamiętać o szeregu drobnych zasad, które mają związek z utrzymaniem samochodu w idealnej kondycji. Dlatego też przeszkoleni pracownicy naszego serwisu chętnie podpowiedzą, jakich zmian można dokonać bez wysiłku, by przyczynić się do większej żywotności klimatyzacji danego pojazdu.

Szybka naprawa klimatyzacji samochodowej – u nas zawsze sprawnie!

Ale co w sytuacji, gdy nic wcześniej nie zapowiadało awarii, a za oknem panuje skwar, przy którym jazda bez klimatyzacji staje się niemożliwa? Dla nas to żaden problem! Wystarczy zawitać do naszego serwisu GEMMAOLEJE w Krakowie, by uzyskać natychmiastową poradę, ekspercką diagnostykę wraz z wyceną i najważniejszy efekt – klimatyzację, która znowu działa!

Naszą pasją jest wszystko, co wiąże się z motoryzacją na najwyższym poziomie. Dotyczy to także klasy serwisu, który prowadzimy. Serwis klimatyzacji samochodowej w GEMMAOLEJE to zaangażowanie kluczowej wiedzy oraz innowacyjnych narzędzi i technologii w jednym podstawowym celu – by kierowcy, którzy nam zaufali, mogli od nowa cieszyć się swoimi wozami.

Nie warto czekać na moment, aż niesprawna klimatyzacja całkowicie odmówi posłuszeństwa, jeśli istnieją sygnały wskazujące na jej pogłębiającą się dysfunkcję. Zapraszamy do kontaktu już w pierwszym momencie, kiedy zostanie to zauważone. Gwarantujemy, że rezultatem będzie płynnie działający układ klimatyzacji, a wraz z nim samochód, który ponownie zaprasza swoim chłodnym wnętrzem.