Sklep

Akumulatory Kraków

Posiadamy wybór akumulatorów do samochodów osobowych i ciężarowych maszyn budowlanych i rolniczych, motocykli, quadów, łodzi, kamperów oraz kosiarek. Jeżeli nie mamy na stanie danego modelu możemy go dla Ciebie sprowadzić bezpośrednio od producenta. Gwarantujemy najniższe ceny na najlepsze akumulatory. W ofercie posiadamy następujące marki akumulatorów BANNER, AMEGA, BOSCH, VARTA oraz wielu innych.

akumulatory


Jaki akumulator wybrać?

Wysokiej klasy akumulator gwarantuje imponującą żywotność, co przekłada się na oczekiwany poziom komfortu i swobody eksploatacji. Oferujemy wyłącznie produkty renomowanych marek, takich jak np. Bosch, Varta, Banner, Amega. Posiadamy modele do samochodów ciężarowych i osobowych, łodzi, quadów, motocykli, kamperów, maszyn budowlanych oraz rolniczych. Doskonale rozumiemy, że każdy klient ma zupełnie inne potrzeby oraz wymagania. Właśnie dlatego stale rozszerzamy ofertę, tak aby każdy mógł znaleźć wariant odpowiedni dla siebie. Nie znalazłeś nic dla siebie? Skontaktuj się z nami, a dołożymy wszelkich starań, by sprowadzić konkretny akumulator bezpośrednio od producenta!

Niska awaryjność akumulatorów

Dlaczego opłaca się zainwestować w akumulator znanego i cenionego producenta? Przede wszystkim dlatego, że bazuje on na starannie wyselekcjonowanych podzespołach, co przekłada się na niską awaryjność. Oferowane akumulatory zostały kompleksowo przystosowane do intensywnej eksploatacji. Minimalizuje to ryzyko wystąpienia przedwczesnych usterek w najmniej spodziewanym momencie. Zadowoli to nawet najbardziej wymagających!

Nieprzeciętna żywotność

Masz dość częstej wymiany akumulatora? Nie mogłeś trafić lepiej, gdyż w naszym sklepie internetowym dostępne są wyłącznie modele o nieprzeciętnej żywotności. Mogą one stabilnie i niezawodnie pracować długie lata. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy chcą zapomnieć o problemach z odpalaniem auta, kosiarki, traktora czy innej maszyny! Doskonałe parametry użytkowe oferowanych akumulatorów zostały potwierdzone przez liczne pozytywne opinie klientów.

Optymalna pojemność akumulatora

Nasz asortyment jest niezwykle zróżnicowany, dzięki czemu mamy pewność, że każdy znajdzie produkt zgodny z potrzebami. Akumulatory różnią się między sobą pojemnością. Należy pamiętać, że bateria musi zostać trafnie dopasowana do miejsca pracy. Warto podkreślić, że większa pojemność nie oznacza efektywniejszego działania! Niewskazane jest znaczne przekraczanie wartości zalecanej przez producenta. Zamontowanie akumulatora o nadmiernej pojemności może prowadzić do skrócenia jego żywotności na skutek niedostatecznego ładowania.

Prąd rozruchowy zgodny z normami

Przed Tobą zakup akumulatora? Nie zapomnij, że wartość prądu rozruchowego musi być zgodna z normami, gdyż tylko wtedy pojazd lub maszyna będzie działać poprawnie. Wspomniany parametr podany jest przez producenta samochodu, motocyklu, quada i innych. Jego zbyt wysoka wartość wiąże się ze spadkiem trwałości oraz wyższą podatnością na negatywne skutki głębokiego rozładowania. Taki akumulator trudniej doprowadzić do pierwotnego stanu. 

Napięcie i wymiary baterii

Wybierając akumulator warto zwrócić uwagę na poziom napięcia. W przypadku samochodów osobowych najczęściej spotyka się instalację 12 V. Nie dotyczy to jednak absolutnie wszystkich pojazdów, maszyn i narzędzi. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej dobrze jest zapoznać się ze specyfikacją producenta. Kolejną ważną kwestią są wymiary baterii. Akumulator musi zostać zamontowany w taki sposób, aby podczas eksploatacji znajdował się w stabilnym położeniu.

Prawidłowe rozmieszczenie biegunów

Akumulatory posiadają bieguny dodatnie oraz ujemne. Istotne jest ich ułożenie, które musi pasować do instalacji. W innym przypadku podłączenie baterii stanie się niemożliwe. Nie uda się podłączyć źródła zasilania o innej biegunowości niż zalecana przez producenta. Symbol P+ na akumulatorach oznacza, że biegun dodatni znajduje się po prawej stronie. L+ informuje o tym, że jest on po lewej. 

Rodzaj zacisków elektrycznych

Podczas mocowania akumulatora samochodowego dużą rolę odgrywają także zaciski elektryczne (tzw. klemy). W większości przypadków są one okrągłe, jednak można spotkać się również z prostokątnymi blaszkami przykręcanymi do płaskiego bieguna. W autach amerykańskich klemy przykręcane są z boku baterii przy użyciu śrub. Nie masz pojęcia, jaki akumulator będzie odpowiedni dla Ciebie? Skorzystaj z pomocy naszej kompetentnej obsługi! Zachęcamy do nawiązania kontaktu mailowego lub telefonicznego.