Wymiana płynu hamulcowego

Wymiana płynu hamulcowego

Zakupienie solidnego samochodu to dopiero połowa sukcesu. Aby bezpiecznie się nim poruszać, pamiętać należy również o systematycznym serwisie. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim podstawowe elementy układu hamulcowego. W każdym pojeździe znajdują się elementy, które w naturalny sposób się zużywają, dlatego też niezbędna jest ich wymiana. Do tego grona zalicza się płyn hamulcowy, który wymieniany regularnie pozwoli uniknąć niebezpiecznych sytuacji. 

Co ile należy wymieniać płyn hamulcowy?

Regularna wymiana płynu hamulcowego pozwala uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji, dlatego też każdy kierowca powinien pamiętać o systematycznych działaniach konserwacyjnych. Warto wspomnieć chociaż o tym, że to właśnie płyn hamulcowy odpowiada za przenoszenie na klocki hamulcowe siły, która wytwarzana jest po naciśnięciu pedału hamulca. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że płyn hamulcowy ma olbrzymi wpływ na bezpieczne i precyzyjne hamowanie. Systematyczna wymiana płynu hamulcowego znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa. Specjaliści zalecają, aby płyn hamulcowy wymieniać co 2 lata albo co 50 000 przejechanych kilometrów.

Koszt wymiany płynu hamulcowego

Samodzielna wymiana płynu hamulcowego nie jest prostym zadaniem, dlatego też najlepiej skorzystać z pomocy doświadczonego mechanika. Nasza firma wykona tą usługę w cenie 90zł.

wymiana płynu hamulcowego wykonywana przez mechanika