Usuwanie naklejek z samochodu

Usuwanie naklejek z samochodu

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że usuwanie naklejek z szyb samochodowych oraz karoserii jest bardzo prostym zadaniem. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że jest to spore wyzwanie. Nawet jeżeli uda się samodzielnie usunąć naklejkę, to na szybie czy lakierze bardzo często pozostają resztki kleju i folii, które nie prezentują się zbyt okazale. Niniejszy artykuł to dobry wybór właśnie dla tych kierowców, którzy chcą dowiedzieć się jak usunąć naklejki z szyby oraz karoserii

Nagrzewanie szyby

Osoby, które nie wiedzą jak odkleić naklejkę z szyby bez uszkodzenia auta powinny zapoznać się z metodą polegającej na nagrzewaniu. Kierowcy, którzy posiadają opalarkę mogą w domowych warunkach bezpiecznie rozwiązać problem z naklejką. W zadaniu tym pomóc może również porządna suszarka do włosów. Jeżeli istnieje taka możliwość to najlepiej naklejki odklejać w sezonie letnim, a w szczególności w upalne dni. Wynika to oczywiście z tego, że dzięki wysokiej temperaturze nagrzewa się nie tylko szyba, ale również sama naklejka. Szybę należy rozgrzać ostrożnie i równomiernie. Jeżeli w mroźne dni wprowadzimy gorący strumień powietrza na szkło, to niestety może dojść do pęknięcia. W mroźnie dni lepiej zrezygnować z opalarki i skorzystać z pomocy doświadczonych firm, które specjalizują się w usuwaniu naklejek. Nasza firma może zrobić to w cenie zaczynającej się od 40 zł.

Ręczne zdarcie naklejki

Nawet po rozgrzaniu szyby i naklejki nie zawsze będzie można zerwać ją ręcznie. W usunięciu naklejki pomóc może ostra żyletka, skrobak do szyb albo scyzoryk. Korzystając z tych narzędzi należy zachować szczególną ostrożność, dzięki czemu ograniczy się ryzyko zarysowania powierzchni szkła. Jeżeli naklejka nie chce zejść to należy kontynuować nagrzewanie. Trudnym zadaniem jest również usunięcie pozostałości po naklejce. Jak wspomniano powyżej po usunięciu naklejki bardzo często na szybie zostają fragmenty folii i kleju. Kierowcy, którzy nie wiedzą jak usunąć ślady po naklejkach na samochodzie powinny sięgnąć po szmatkę nasączoną zmywaczem do paznokci. Doskonale sprawdzi się również szmatka nasączona benzyną ekstrakcyjną. Pamiętać należy jednak o tym, że opary są groźne dla zdrowia, dlatego też nie warto przeprowadzać opisanej czynności w zamkniętym pomieszczeniu. Pozostałości po kleju można także dodatkowo podgrzać, dzięki czemu znacznie łatwiejsze będą w usunięciu. 

jak usunąć naklejki z samochodu
jak usunąć naklejki z samochodu

Jak usunąć naklejki z szyby samochodu?

Powyższe instrukcje pokazują również jak odkleić naklejkę rejestracyjną z szyby samochodowej. Pamiętać należy jednak o tym, że opisywane metody można wykorzystać nie tylko do odklejania naklejek rejestracyjnych. Opisane techniki doskonale sprawdzą się również przy usuwaniu naklejek winietek, czy też przy usuwaniu zielonego listka początkującego kierowcy (z którym zawsze jest duży problem). W bardzo podobny sposób można szybko pozbyć się również naklejek z karoserii. W sklepach dostępne są również specjalne preparaty do usuwania naklejek. Warto rozważyć również zakupienie specjalnych narzędzi plastikowych, dzięki którym łatwiej będzie usunąć naklejkę bez ryzyka uszkodzenia szyby lub lakieru. Spray do usuwania naklejek pomoże tylko wtedy, gdy będzie miał bezpośredni kontakt z klejem.

Usuwanie naklejek z samochodu Kraków

Jak wspomniano powyżej, samodzielne usuwanie naklejek wiąże się z dużym ryzykiem uszkodzenia szyby lub powłoki lakieru. Zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z fachowej pomocy doświadczonych specjalistów. W ten sposób zaoszczędzimy sporo cennego czasu i nerwów. 

Usuwanie naklejek z samochodu cena

Koszt usunięcia większej ilości naklejek jest zawsze ustalany indywidualnie. Usunięcie zwykłej naklejki rejestracyjnej kosztuje około 40 zł. Inaczej wygląda jednak sytuacja, gdy auto jest oklejone specjalnymi naklejkami reklamowymi. Pamiętać należy również o tym, że po usunięciu reklam warto wykonać polerowanie wybranego elementu i jego zabezpieczenie. Dzięki polerowaniu można rozwiązać problem z różnicą w barwie lakieru po zdjęciu naklejki. Najlepiej postawić oczywiście na polerowanie ręczne i dobrą pastę.

usuwanie naklejek z samochodu