Usuwanie sierści z tapicerki

Usuwanie sierści z tapicerki

Psy towarzyszą ludziom od tysięcy lat, zyskując sobie miano najlepszego przyjaciela człowieka. Pomimo swojego uroku, czworonogi stanowią dla kierowców spory problem, szczególnie podczas sprzątania auta. Psia sierść potrafi wbić się głęboko w tapicerkę, może wywołać alergię u niektórych osób, a także odpowiada za nieprzyjemny zapach wewnątrz auta. W jaki sposób i czym usunąć sierść z tapicerki?

Jak usunąć sierść z tapicerki samodzielnie?

Pozornie najprostszym sposobem na pozbycie się zwierzęcego futra z tapicerki jest wykorzystanie odkurzacza. W tym celu można wykorzystać urządzenia dostępne na stacjach benzynowych lub domowe modele. Rozwiązanie to pozwala sprawnie usunąć także wszystkie luźne zabrudzenia, a więc piasek, kurz, okruchy, a także część sierści. Problem zaczyna się podczas wyciągania głęboko wbitego futra, gdyż pozbycie się go będzie od nas wymagało sporej ilości wolnego czasu. Odkurzacze na stacjach benzynowych mogą nie dysponować wystarczającą mocą, aby szybko uporać się z sierścią, natomiast skorzystanie z domowego odkurzacza nie zawsze jest możliwe. Zła pogoda, mróz, czy mieszkanie na wyższych piętrach bloku skutecznie utrudnia wykorzystanie domowego sprzętu do czyszczenia auta.

Alternatywą jest wykorzystanie rolki do ubrań lub taśmy klejącej. W obydwu wypadkach zasada działania jest podobna, sierść przylepia się do kleju i zostaje wyciągnięta spomiędzy włókien materiału. Metoda ta ma jednak trzy ograniczenia, które sprawiają, że nie każdy ma ochotę na usuwanie sierści z tapicerki w ten sposób. Po pierwsze wnętrze auta należy wcześniej odkurzyć. Taśma klejąca będzie zbierała wszystkie zabrudzenia, co w przypadku dużych ilości kurzu, piasku czy resztek jedzenia oznacza znacznie większe zużycie rolki. Oprócz częstej zmiany zabrudzonej taśmy należy przygotować się na poświęcenie sporej ilości wolnego czasu, aby usunąć najbardziej oporne futro z tapicerki. Rozwiązaniem, które nie wymaga od nas stałego kupowania nowych rolek taśmy, jest specjalna szczotka do sierści, lecz nawet z jej pomocą musimy być gotowi na skrupulatne szczotkowanie tapicerki w samochodzie.

usuwanie sierści z tapicerki Kraków

Dlaczego warto powierzyć specjalistom czyszczenie auta?

Nie każdy posiada dość wolnego czasu, aby poświęcić kilka godzin na gruntowne oczyszczenie kanapy, bagażnika oraz foteli z sierści. Jeżeli nie dysponujemy garażem, zimowe porządki w samochodzie stają się szczególnie uciążliwe. Nawet latem, gdy pogoda nam sprzyja, walka z sierścią nie należy do łatwych obowiązków. Z tego powodu warto powierzyć usuwanie sierści z tapicerki profesjonalistom, którzy zadbają o czystość wewnątrz Twojego auta. Co przemawia za tym, aby oddać samochód na usuwanie sierści z tapicerki Kraków?

  • Specjalistyczny sprzęt – odkurzacze przemysłowe o wysokiej mocy znacznie ułatwiają usuwanie nawet głęboko wbitej sierści i to w krótkim czasie. Niektóre osoby posiadają tego typu urządzenia w domach, jednak dla większości jest to rozwiązanie zbyt nieporęczne i zbyt głośne, aby korzystać z nich na co dzień w mieszkaniu. W profesjonalnym zakładzie, który specjalizuje się w czyszczeniu aut, odkurzacz z zestawem odpowiednich końcówek, pistolety natryskowe oraz wybór środków piorących to standardowe wyposażenie. Oddając auto do takiej placówki mamy gwarancję, że samochód zostanie starannie wyczyszczony z użyciem odpowiedniego sprzętu.
  • Doświadczenie – pracujący w zakładzie fachowcy znają się nie tylko na odkurzaczach i środkach czystości, ale również na plamach oraz zabrudzeniach. Doświadczenie pozwala szybko ocenić, w jaki sposób przystąpić do czyszczenia tapicerki, a także jak nie dopuścić do uszkodzenia materiału w przypadku bardziej uporczywej sierści.
  • Oszczędność czasu – samodzielne czyszczenie może wydawać się tańszym rozwiązaniem, ale trzeba pamiętać, że aby pozbyć się zabrudzeń musimy poświęcić wolny czas. W niektórych przypadkach pozbycie się dużej ilości futra z tylnej kanapy lub bagażnika może zająć godziny – zwłaszcza jeżeli po skończonym czyszczeniu będziemy chcieli wyprać tapicerkę. Oddając auto do czyszczenia, nie musimy przejmować się kupnem narzędzi, środków czyszczących oraz spędzaniu czasu na wyciąganiu sierści z foteli. Odstawiamy jedynie auto do warsztatu i odbieramy je w uzgodnionym terminie.

usuwanie sierści z tapicerki