Oleje Elf – najwyższa jakość ochrony

Co sprawia, że oleje Elf są tak skuteczne?

Niezależnie od składu oraz obecności dodatków uszlachetniających wszystkie produkty Elf zapewniają doskonałe pokrycie kluczowych elementów silnika, co pozwala zredukować tarcie i stworzyć optymalne warunki do pracy jednostki napędowej. Podczas jazdy rośnie temperatura pod maską, co jest związane zarówno ze spalaniem mieszanki paliwowo-powietrznej, jak i tarciem. Olej Elf pomaga chłodzić silnik, a także absorbuje zanieczyszczenia, osady, pył oraz pozostałości spalania. Ze względu na witalne funkcje płynów eksploatacyjnych, trzeba zadbać o regularną wymianę oleju, gdyż z czasem ulega on naturalnemu zużyciu i traci swoje właściwości ochronne. Zazwyczaj zaleca się wymianę oleju co około 15-25 tysięcy kilometrów, ale liczba ta jest uzależniona on kilku czynników. Takie oleje jak Elf EVOLUTION FULL-TECH FE 5W-30 zostały stworzone, aby zagwarantować maksymalną ochronę w przypadku dłuższych okresów pomiędzy wymianą płynu. Warto też pamiętać, że regularna jazda na długie dystanse jest mniej obciążająca dla silnika oraz oleju, niż poruszanie się w mieście, co też ma wpływ na kondycję oleju.

Zapoznaj się z naszą ofertą: Wymiana oleju Kraków.

Elf EVOLUTION i EVOLUTION FULL TECH – jakość potwierdzona przez miliony kierowców

Sztandarowa linia olei Elf dla samochodów osobowych oferuje znakomite parametry smarowania oraz żywotności, a także właściwości antykorozyjne i uniemożliwiające pienienie płynu. Pozwala to wyeliminować ryzyko powstawania rdzy, a także zjawiska kawitacji, które przyczynia się do poważnego uszkodzenia jednostki napędowej. Oleje EVOLUTION zostały stworzone, aby radzić sobie w wyjątkowo trudnych warunkach i zapewniają wydajne smarowanie nawet w zimie. Zmniejsza to zużycie silnika podczas rozruchu przy w niskiej temperaturze, a także pozwala w pełni cieszyć się pełnymi osiągami auta niezależnie od warunków atmosferycznych. W ofercie producenta znajdują się oleje przeznaczone do długotrwałej pracy pomiędzy wymianami, a także płyny wzbogacone środkami dyspergującymi oraz myjącymi. Wspomaga to czyszczenie silnika, a także zachowanie parametrów ochronnych w przypadku rosnącego zanieczyszczenia oleju.

Na specjalną uwagę zasługują oleje należące do podkategorii FULL TECH, produkowane w większości z użyciem technologii Low SAPS. Są to wyroby niskopopiołowe, czyli zawierające obniżoną zawartość siarki, fosforu oraz popiołów siarczanowych. Oleje tego typu są preferowane w przypadku samochodów z filtrem cząsteczek stałych, co znacznie wydłuża żywotność modułu DPF. Chociaż podczas jazdy sadza ulega wypaleniu wewnątrz filtra po osiągnięciu temperatury 550° Celsjusza, popioły siarczanowe stanowią znacznie poważniejsze wyzwanie. Aby rozwiązać ten problem, oleje Elf EVOLUTION FULL TECH otrzymały zestaw uszlachetniaczy z ograniczonym udziałem fosforu, cynku, wapni oraz siarki. W efekcie osiągnięta została znakomita ochrona zarówno silnika, jak i filtra cząsteczek stałych.

Elf ELFMATIC – automatyczna skuteczność

Automatyczne skrzynie biegów wymagają specjalistycznego oleju, który zapewni bezproblemową zmianę biegów przy maksymalnym zmniejszeniu tarcia. Jednocześnie istotne jest zbalansowanie właściwości poślizgu, gdyż zbyt niska przyczepność utrudnia działanie układu przenoszenia napędu. Oleje Elf ELFMATIC spełniają wszystkie powyższe zadania, a także skutecznie czyszczą oraz konserwują wnętrze skrzyni biegów. Podobnie jak w przypadku innych produktów tej firmy, możemy spodziewać się wyjątkowo wysokich parametrów ochronnych, a także specjalnych rodzajów płynów, stworzonych specjalnie z myślą o samochodach ciężarowych, autobusach oraz autach specjalnego przeznaczenia. Oleje tego typu zachowują płynność nawet w niskich temperaturach, dzięki czemu nie zachodzi ryzyko przeciążenia silnika podczas rozruchu w czasie zimowych miesięcy.

Elf MOTO i SCOOTER – oleje dla jednośladów

W ofercie znajdują się również oleje przeznaczone dla silników dwu- i czterosuwowych wykorzystywanych w motocyklach. Produkty z tej linii spełnią oczekiwania właścicieli maszyn sportowych, off-roadowych, klasycznych cruiserów, a także skuterów. Każdy rodzaj pojazdów posiada dedykowany rodzaj oleju, dopasowany do konkretnych rodzajów jednostek napędowych oraz ich profilu pracy. Elf SCOOTER 2 STREET to specjalny rodzaj płynu, przeznaczonego specjalnie do skuterów poruszających się po mieście, którego celem jest poprawę spalania podczas częstego ruszania oraz stawania na światłach. Dodatkowo Elf oferuje również produkty do smarowania łańcuchów, amortyzatorów, które zwiększają żywotność kluczowych elementów jednośladów.

Oleje specjalnego przeznaczenia

Oprócz powyższych rodzajów Elf oferuje swoim klientom takie wyroby jak PERFORMANCE SUPER D 15W-40 oraz TRANSELF SYN FE 75W-140. Są to oleje stworzone do pracy w wyjątkowo niesprzyjających warunkach, takich jak ekstremalna temperatura lub obecność wody w przekładniach samochodów osobowych oraz silnikach ciężarówek.