Filtry Filtron – bezpieczeństwo kilometr po kilometrze

Filtry Filtron

Chociaż na co dzień łatwo o tym zapomnieć, współczesny silnik to zadziwiające osiągnięcie inżynierii. Łączy w sobie niewielkie rozmiary oraz osiągi, które kilkanaście lat temu wymagały znacznie większego i bardziej paliwożernego odpowiednika. Precyzyjnie zbudowane jednostki napędowe wymagają jednak wydajnej ochrony przed zanieczyszczeniami, co prowadzi do konieczności wyposażenia samochodu w odpowiednie filtry. W takiej sytuacji nie warto iść na kompromisy i zapoznać się z ofertą filmy Filtron.

Filtry powietrza

Nie istnieje silnik spalinowy, który jest w stanie prawidłowo działać bez dostępu do powietrza. To niezbędny element potrzebny do stworzenia wewnątrz komory cylindra wybuchowej mieszanki, odpowiedzialnej za wprawienie samochód w ruch. Istotne jest, aby dostające się do wnętrza silnika powietrze było oczyszczone z zanieczyszczeń – w przeciwnym razie może dojść do nieprawidłowego procesu spalania, spadku mocy lub powstania uszkodzeń jednostki napędowej. Ze względu na konieczność radzenia sobie z dużą ilością szkodliwych czynników, filtry powietrza powinny być wymieniane maksymalnie co 20-30 tysięcy kilometrów – jednakże w przypadku intensywnie eksploatowanych pojazdów warto się zastanowić nad rokroczną zmianą elementu. Filtry powietrza Filtron oferują skuteczność na poziomie 99,9% dzięki wykorzystaniu włókien celulozowych oraz syntetycznych. Plisy stabilizujące nie pozwalają na zwieranie warstw filtrujących, co zapewnia swobodny przepływ powietrza i pełne wykorzystanie mocy silnika bez utraty ochrony. Uszczelki wytwarzane z mieszanki poliuretanu pozwalają zachować dopasowanie do obudowy nawet w trudnych warunkach eksploatacji. Jednocześnie filtry produkowane są zgodnie z klasą palności F1, co oznacza, że w przypadku pojawienia się pożaru element nie podtrzymuje ognia.

Filtry oleju

Oleje silnikowe to płyny, które umożliwiają sprawną i bezpieczną pracę jednostki napędowej. Nie tylko zmniejszają one tarcie kluczowych elementów silnika, ale również przejmują zanieczyszczenia, powstające w toku spalania paliwa oraz pracy samochodu. W miarę pojawiania się większej ilości zabrudzeń oraz drobinek wody olej zaczyna tracić swoje właściwości ochronne, co prowadzi do zwiększenia temperatury w wyniku tarcia i pojawiania się korozji oraz uszkodzeń związanych z obecnymi w oleju zanieczyszczeniami. Filtry oleju Filtron to rodzina produktów, która powstała tylko w jednym celu – zapewnienia skutecznej ochrony niezależnie do warunków. Rygorystyczne wymogi oraz zastosowanie testowanych laboratoryjnie tworzyw sztucznych zapewnia maksymalną ochronę oleju, a co za tym idzie całego silnika.

Zobacz naszą ofertę filtrów i olejów.

Filtry paliwa

Paliwo dobrej jakości to najlepszy sposób, aby zadbać o wysokie osiągi podczas jazdy oraz kondycję silnika. Na zanieczyszczenia w tym wypadku szczególnie narażone są auta zasilane dieslem, w których wymiana tego elementu powinna być przeprowadzana co roku lub co 15 tysięcy przejechanych kilometrów. Największym zagrożeniem dla silników wysokoprężnych są opiłki żelaza, które mogą trafić do instalacji paliwowej podczas tankowania. Chociaż mowa o mikroskopijnych drobinach metalu, opiłki są w stanie doprowadzić do uszkodzenia cylindrów, pierścieni czy pompy paliwowej. To kosztowe naprawy, dlatego nie warto ryzykować awarii i postawić na sprawdzone filtry paliwa Filtron. W ofercie dostępne są części wkręcane, wyposażone w przyłącza, a także wkłady do filtrów paliwa, dzięki czemu można objąć ochroną dowolny rodzaj jednostki napędowej. Starannie wykonane media filtracyjne pozwalają przeprowadzić kilkustopniową separację wody oraz zanieczyszczeń, dzięki czemu silnik zostaje gruntownie zabezpieczony przed obecnymi w paliwie zabrudzeniami. Filtron dostarcza części spełniających rygorystyczne wymogi, zastosowane w filtrach rozwiązania są sprawdzane tysiące razy w laboratoriach, aby dostarczyć maksymalnej skuteczności niezależnie od budowy silnika.

Filtry kabinowe

Filtron to nie tylko ochrona samochodu, ale również znajdujących się wewnątrz ludzi. Zanieczyszczone powietrze ma negatywny wpływ na ludzkie zdrowie i przyczynia się do rozwoju chronicznych schorzeń układu oddechowego. Aby temu zapobiegać, Filtron dostarcza filtrów, które zatrzymują nawet mikroskopijne zanieczyszczenia, zanim dostaną się do kabiny. Wykorzystanie sił elektrostatycznych oraz starannie dobranej ilości węgla aktywnego pozwolił stworzyć skuteczną barierę dla szkodliwych dla zdrowia lotnych związków organicznych. Unikalna technologia PROTECT+ chroni użytkowników auta przed alergiami, bakteriami oraz pleśnią, która może pojawiać się wewnątrz filtra. W efekcie kabina jest wyjątkowo dobrze chroniona przed wszelkimi zanieczyszczeniami.

Inne rodzaje filtrów

Oprócz powyższych modeli Filtron dostarcza również osuszaczy powietrza, przeznaczonych do wykorzystania w samochodach ciężarowych oraz autobusach. Części te absorbują wilgoć, zanieczyszczenia i olej, dzięki czemu układ pneumatyczny jest w stanie funkcjonować w trudnych warunkach atmosferycznych. W ofercie znajdują się także filtry mocznikowe – redukujące poziom emisji spalin – oraz filtry cieczy chłodzących – przeznaczone dla dużych silników oraz maszyn użytkowych o specjalnym przeznaczeniu.