Dlaczego warto postawić na oleje samochodowe marki Total?

Total to rzetelny i godny polecenia producent, który od wielu lat oferuje swoje flagowe oleje silnikowe. Niniejszy artykuł jest doskonałą propozycją dla tych kierowców, którzy chcą zapoznać się nieco bliżej z olejami marki Total i dowiedzieć się jednocześnie, czy w rzeczywistości warto na nie postawić

Czym charakteryzują się oleje silnikowe marki Total?

Oryginalne oleje Total wyróżniają się znacznie obniżoną zawartością drogocennych komponentów metalicznych (w poszczególnych dodatkach olejowych). W dużej mierze to właśnie dzięki temu kierowcy mogą liczyć na wydłużoną żywotność filtrów DPF. Dzięki odpowiednim materiałom smarującym filtry DPF spełniać będą swoje podstawowe zadania nawet przez 200 000 km. Jest to bardzo dobry wynik zwłaszcza jak zwróci się uwagę na konkurencyjne rozwiązania dostępne na rynku. Olej samochodowy marki Total wyróżnia się także dość wysokim wskaźnikiem lepkości. Jest to w chwili obecnej najlepsze rozwiązania dla osób, które potrzebują niezawodnego smarowania nawet w bardzo wysokich temperaturach pracy. Na szczególną uwagę zasługuje także wyjątkowa stabilność cieplna, czy też odporność na utlenianie. Nie można zapominać także o doskonałych właściwościach myjąco-dyspergujących. Dzięki olejom Total można znacząco ograniczyć powstawanie kłopotliwych nagarów, szlamów, osadów i laków. Są to szkodliwe elementy, które bardzo często powodują zanieczyszczenie wewnętrznej powierzchni silnika. 

Dowiedz się więcej o DPF i turbinach.

Jakie zalety?

Oleje silnikowe marki Total wybierane są przez tych kierowców, którzy chcą oszczędzić na paliwie. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że to właśnie dzięki oryginalnym olejom można ograniczyć zużycie paliwa od 3,5% do nawet 6%. Znakiem rozpoznawczym olejów Total są także dobre wyniki w Emission Control System (kontrola emisji zanieczyszczeń w spalinach). Jak powszechnie wiadomo po obniżeniu zużycia paliwa automatycznie obniża się emisja dwutlenku węgla. Warto wspomnieć również o tym, że niższa zawartość popiołów przekłada się automatycznie na usprawnienie pracy DPF. Mniejsza zawartość fosforów poprawia działanie katalizatorów. W olejach samochodowych marki Total znaleźć można także specjalne dodatki, które ograniczają blokowanie zaworu recyrkulacji spalin. W dużej mierze to właśnie dzięki tym dodatkom można zdecydowanie sprawniej kontrolować emisję NOx. Oryginalne oleje silnikowe Total charakteryzują się także dość niską lotnością. Jest to jeden z kluczowych parametrów, który ma bezpośredni wpływ na zużycie oleju w silnikach. 

oleje samochodowe co warto wiedziec

Oleje Total Quartz – co warto wiedzieć?

W dzisiejszych czasach rekordy sprzedaży biją syntetyczne oleje silnikowe Total Quartz, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Oryginalny olej samochodowy Total Quartz zarezerwowany jest przede wszystkim dla posiadaczy silników benzynowych i silników Diesla. Warto wspomnieć także o tym, że opisywany olej nadaje się do użytku wielosezonowego. Po olej Total Quartz śmiało mogą sięgnąć kierowcy aut w których zamontowano silniki najnowszej generacji wysokoprężnej. Mowa tutaj oczywiście o silnikach wyposażonych w nowoczesne filtry DPF. Nic nie stoi oczywiście na przeszkodzie, aby olej Total Quartz wykorzystać w silnikach wielozaworowych i wolnossących. Olej silnikowy Total Quartz spełnia bardzo ostre wymagania normy PSA B71 2290, co jest oczywiście najlepszym potwierdzeniem jego wysokiej jakości i niezawodności. Dzięki olejowi Total Quartz raz na zawsze będzie można zapomnieć o zapychaniu się filtrów cząstek stałych. 

Jak dobrać odpowiedni olej Total do silnika?

Jak wspomniano powyżej producent Total oferuje wiele olejów silnikowych, dlatego też tak dużo kierowców ma problem, aby wybrać najlepszy z nich. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na klasę jakościową. Symbolem A3/B3 określa się oleje wysokiej jakości, które dedykowane są do silników benzynowych i wysokościowych. Oleje tego typu doskonale sprawdzą się przy dłuższych przebiegach między wymianami. Przy silnikach Diesla, które wyposażone są we wtrysk bezpośrednio dobrze sprawdzą się także oleje A3/B4. W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się oleje podstawowej jakości Fuel Eco, które oznaczane są symbolem A1/B1. Pamiętać należy jednak o tym, że popularne oleje paliwooszczędne niestety nie nadają się do stosowania we wszystkich silnikach. Nieco wyższej jakości są także oleje A5/B5.

Oprócz jakości warto zwrócić uwagę także na klasę lepkości. Na półkach sklepowych znaleźć można oleje syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne. Różnią się one między sobą nie tylko użytą bazą, ale również nieco inną mieszanką. Lepkość to nic innego jak wielkość, która opisuje opór przeciw płynięciu. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że im wyższa lepkość, tym oczywiście olej znacznie wolniej płynie. Pamiętać należy o tym, że oleje dzielimy na klasy zimowe i letnie. Te pierwsze opisywane są liczbami i literą W. Jeżeli chodzi o oleje letnie to opisywane są one wyłącznie liczbami. Obecnie do samochodów najczęściej używa się olejów wielosezonowych. Przeglądając dostępne na rynku oleje silnikowe Total warto zwrócić uwagę nie tylko na lepkość w niskich temperaturach, ale również na lepkość w wysokich temperaturach.